خبرنگاران ابتکار تایلند در حمایت آنلاین از جامعه سیاهپوستان آمریکا

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران- خبرنگاران- به دنبال شیوع ویروس کرونا، شماری از شهروندان تایلند با حضور در شبکه آنلاین در اعتراضات ضد نژادپرستی جامعه سیاهپوستان آمریکا شرکت کردند.

خبرنگاران ابتکار تایلند در حمایت آنلاین از جامعه سیاهپوستان آمریکا

با تور تایلند لحظه آخری از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به گزارش رویترز، بیش از یکصد شهروند تایلند و خارجیان ساکن این کشور با حضور در برنامه زوم به صورت آنلاین در اعتراضات ضد نژادپرستی که به دلیل قتل جورج فلوید در سراسر دنیا به راه افتاده است، شرکت کردند.

شهروندان تایلندی با شرکت در برنامه زوم به عنوان حرکتی اعتراضی به رفتارهای نژادپرستانه علیه سیاهپوستان جامعه آمریکا شعارهای من نمی توانم نفس بکشم را سر دادند و آخرین تصاویر از نحوه کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا را به اشتراک گذاشتند.

شهروندان تایلندی همچنین به احترام به فلوید هشت دقیقه و 46 ثانیه درست مدت زمانی که افسر پلیس زانوی خود را بر گردن فلوید گذاشته بود سکوت کردند.

ناتالی نارکپراسرت یکی از افراد حضور یافته در اعتراض آنلاین گفت: من اکنون در سه قاره زندگی نموده ام و بهترین دوستانی دارم که از جامعه آفریقا و به خصوص از سیاهپوستان آمریکایی هستند و شما شاهد نوع متفاوت برخورد با بخش جامعه هستید.

نارکپراست اضافه نمود: همه آرزو و امید دارند و این بسیار احمقانه است که در جامعه سال 2020 همان مطالبه ای مطرح می گردد که پیش از این مارتین لور کینگ در سال 1963 عنوان نموده بود.

جورج فلوید هفتم خرداد ماه در حالی که فریاد می زد زانویت را بردار، نمی توانم نفس بکشم بدست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آمریکا به قتل رسید. این مساله باعث گسترش موج نارضایتی از تبعیض نژادی و نابرابری در سراسر این کشور و دنیا شد.

رسانه ها، گستردگی این اعتراضات را با تظاهراتی مقایسه می نمایند که در سال 1968 در پی ترور مارتین لوترکینگ رخ داد با این تفاوت که بیشتر کارشناسان معتقدند این اعتراضات وسعت بیشتری یافته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 464

به "خبرنگاران ابتکار تایلند در حمایت آنلاین از جامعه سیاهپوستان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتکار تایلند در حمایت آنلاین از جامعه سیاهپوستان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید