جانباختن دو تن در پی وقوع انفجار ساختمان در قلعه مرغی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جان باختن دو نفر در پی وقوع انفجار شدید در یک ساختمان در قلعه مرغی خبر داد.

جانباختن دو تن در پی وقوع انفجار ساختمان در قلعه مرغی

سیدجلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران در باره جزییات این حادثه گفت: ساعت 18:44 دقیقه امشب یک مورد حادثه انفجار شدید در یک ساختمان در محله قلعه مرغی، خیابان زمزم، به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اولین ایستگاه در مدت زمان سه دقیقه به محل رسید گفت: در محل مشاهده شد که در ملک حدودا 200 متری و دو طبقه حادثه رخ داده است. طبقه اول این ساختمان محلی برای شارژ و نگهداری سیلندر استفاده می شده و چندین سیلندر کوچک و بزرگ اکسیژن، استیلن و مواد اینچنینی در محل نگهداری وجود داشتند.

ملکی ادامه داد: علت وقوع انفجار از سوی کارشناسان در حال بررسی است. در این محل به یکباره انفجار شدیدی رخ داده و باعث تخریب همکف، بخشی از طبقه دوم شده و مغازه مجاور نیز کاملا تخریب شده است. شیشه های چندین ساختمان مقابل و کناری ملک نیز شکسته شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: برخی افراد می گفتند که امروز اولین روز کار این کارگاه بوده است. متاسفانه بر اثر انفجار حریق جزیی نیز ایجاد شده بود که از طریق آتش نشانان اطفا شد.

وی با اشاره به انجام عملیات جست و جو و نجات گفت: متاسفانه دو نفر که زیر حجم زیادی آجر و خاک مدفون شده بودند از زیر آوار بیرون آورده شدند و مشخص شد هر دو نفر جان خود را از دست داده اند. یک آقا هم در طبقه بالایی حضور داشته که با کمک آتش نشانان از ساختمان خارج شد.

وی در پایان گفت: نیروها در حال ایمن سازی محل و کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1406

به "جانباختن دو تن در پی وقوع انفجار ساختمان در قلعه مرغی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانباختن دو تن در پی وقوع انفجار ساختمان در قلعه مرغی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید