توضیحات سخنگوی کرملین درباره قلعه پوتین

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سخنگوی کرملین امروز (سه شنبه) اظهار کرد، قلعه ای واقع در منطقه گلندژیک که الکسی ناوالنی، چهره مخالف دولت روسیه اخیرا در ویدیویی مالکیت آن را به ولادیمیر پوتین نسبت داده است، احتمالا در مالکیت یک یا چند تاجر باشد.

توضیحات سخنگوی کرملین درباره قلعه پوتین

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه گفت خودش ویدیو را ندیده اما به اسناد ارائه شده از سوی دستیارانش نگاه انداخته است. این رئیس جمهور روسیه گفت، نه او و نه خانواده اش در حال حاضر مالک هیچ یک از املاک ذکر شده در این ویدیو نیستند و تا کنون نیز نبوده اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم امروز به خبرنگاران گفت: در خصوص مالکان این املاک، روشن است که تاجری، از مالکان این ملک است. این یک ملک بزرگ در منطقه گلندژیک است و احتمالا یک یا چند نفر به شکل مستقیم یا غیرمستقیم مالک این ملک هستند.

پسکوف صحبت خبرنگاران مبنی بر اینکه این ویدیو به لحاظ فنی پوتین یا خانواده اش را مالکان قانونی این ملک ذکر نمی کند، رد کرد.

پسکوف خاطر نشان کرد: با حرف شما موافق نیستم. این تحقیقات بیان می کند که این قلعه پوتین است و برای پوتین ساخته شده است.

این سخنگو تاکید کرد، پوتین به این سوال با گفتن این که نه خودش و نه خانواده اش ارتباطی با این ملک ندارند پاسخ داده است. پسکوف در پاسخ به اینکه آیا پوتین تا کنون به این قلعه رفته و اگر که رفته چند دفعه بوده گفت، که هیچ اطلاعی از این که پوتین ممکن بوده به این قلعه رفته باشد ندارد.

سخنگوی کرملین در ادامه تاکید کرد، روسیه و آمریکا فعالانه مشغول مذاکرات درباره تمدید معاهده کاهش تسلیحات هسته ای استارت جدید که پنج فوریه منقضی می شود هستند.

روز دوشنبه نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه گفتگوی تلفنی با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا داشت و آنها درباره تمدید استارت جدید و دورنمای تقویت همکاری امنیتی بحث کردند.

پسکوف در نشست مذکور گفت: ما در حقیقت وارد ارتباطاتی پر انرژی همچنان که زمان به سرعت قبل از رسیدن انقضای این توافق سپری می شود، شده ایم.

وی افزود: تمدید معاهده استارت جدید موضوع اصلی دستورکار دوجانبه است و در واقع مورد بحث قرار گرفته است.

سخنگوی کرملین خاطر نشان کرد، تمدید معاهده استارت جدید به منافع کل جهان و نه فقط مسکو و واشنگتن خدمت می کند.

پسکوف همچنین گفت، شرکت کنندگان در تجمعات غیرمجاز برگزار شده در روسیه در روز شنبه خشونت طلب افراطی بودند.

خبرنگاران از سخنگوی کرملین پرسیدند که آیا او به جریان انداختن چند پرونده کیفری علیه معترضان بدون راه افتادن هیچ پرونده ای علیه ماموران مجری قانون را عجیب نمی داند و او پاسخ داد: خیر، این عجیب به نظر نمی رسد. شما احتمالا موافق هستید که شرکت کنندگان در این تجمعات سطحی بی سابقه از تهاجم را نشان دادند، آنها به میزان افراطی تهاجمی بودند و البته با توجه به این تهاجم، پرونده های این چنینی در خصوص تهاجم به مقامهای مجری قانون خیلی بیشتر از پرونده های مربوط به اقدامات پلیس و تیمهای ویژه هستند.

این سخنگوی کرملین تاکید کرد، مواقعی تاسف برانگیز وجود داشت که در طی آنها خشونت غیرموجه از سمت مقامهای مجری قانون رخ داد اما افسران ارشد پلیس و نیروهای ویژه فورا واکنش نشان دادند.

به گفته این سخنگو، تحقیقاتی داخلی در این خصوص به جریان افتاده است.

پسکوف اظهار کرد: تنها می توان گفت که این بار دیگر ثابت می کند شرکت در تجمعات غیرمجاز خطرناک است زیرا این معترضان تهاجمی کسانی هستند که خشونت را تحریک می کنند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 943

به "توضیحات سخنگوی کرملین درباره قلعه پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سخنگوی کرملین درباره قلعه پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید