توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به تکنولوژی های تازه

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران (پانا) -معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه می گوید با برنامه ریزی منسجم و رویکردی که فولاد مبارکه در حمایت از شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به تکنولوژی های نو صنعت فولاد در پیش گرفته است، قابلیت توسعه همکاری های بسیار وجود دارد.

توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به تکنولوژی های تازه

به گزارش ایراسین ،عباس اکبری محمدی در حاشیه نشست هم اندیشی مسئولان شرکت فولاد مبارکه و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه از بدو تاسیس خود تلاش کرده است تا با استفاده از پتانسیل و توانمندی شرکت های داخلی به ویژه شرکت های دانش بنیان به تکنولوژی های نوین در حوزه صنعت فولاد در جهت خودکفایی خود و کشور دست یابد.

وی اضافه کرد: به همین دلیل از اوایل بهره برداری شرکت فولاد مبارکه، این شرکت واحد تحقیق و توسعه خود را شکل داده تا در جهت ارتباط با مجموعه های دانش بنیان، تکنولوژی و دانش مورد نیاز صنعت فولاد را تامین کند.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه گفت: در حال حاضر مجموعه های دانش محور مانند شهرک علمی تحقیقاتی که فولاد مبارکه با آن ها در ارتباط است، بخش قابل توجهی از نیازمندی های تکنولوژی فولاد را در زمینه های مورد نظر به اطلاعات تازه و شناخت بلاک باکس ها است، تامین می کنند.

امکان توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان

اکبری محمدی گفت: این همکاری خوب تا به امروز ادامه پیدا کرده و حتی با برنامه ریزی منسجم و رویکردی که فولاد مبارکه در حمایت از شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به تکنولوژی های تازه صنعت فولاد در پیش گرفته است، قابلیت توسعه همکاری ها هم وجود دارد. شرکت فولاد مبارکه آماده است تا چتر حمایتی خود از شرکت های دانش بنیان افزایش دهد و تسهیلات لازم جهت همکاری بیشتر را فراهم کند.

بار اقتصاد کشور در شرایط فعلی برعهده صنعت و معدن است

وی با اشاره به روز صنعت و معدن هم اظهار کرد: ما اکنون در یک جنگ تمام عیار اقتصادی و در جریان تحریم های همه جانبه و ناجوانمردانه ای علیه مردم ایران هستیم. در شرایطی که صنعت نفت به نام منبع اصلی درآمد کشور تحریم شده است، بخش صنعت و معدن درایور تامین نیازمندی های کشور، صادرات و ارزآوری برای کشور است.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه اضافه کرد: در واقع بار اقتصاد کشور در شرایط فعلی بر عهده بخش صنعت و معدن است. این جایگاه و رشد مرهون تلاشی است که همه مدیران، کارگران و کارکنان در این بخش داشته اند که خوشبختانه هر سال توسعه و رشد اقتصادی این بخش بیشتر بوده است.

اکبری محمدی اظهار کرد: امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها مسائل تولید حل شده و رشد بخش صنعت و معدن در اقتصاد بیشتر شود تا بتواند نقش بیشتری در توسعه کشور ایفا کند.

وی درباره نقش فولاد مبارکه در خنثی کردن تحریم ها اظهار کرد: فولاد مبارکه در شرایطی که کشور دچار تحریم است و با تحریم های ظالمانه چندباره ای روبرو شده اما با درایت و همت همه مدیران و کارگران از سال های قبل تا به امروز و با تکیه بر توانمندی داخلی و بومی سازی تجهیزات و فرایندها، نه تنها این شرکت کاهش تولید نداشته بلکه در یک سال گذشته نزدیک به 73 رکورد مختلف و بی سابقه را ثبت کردیم.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه اضافه کرد: تولید فولاد خام این شرکت از 6 میلیون و 350 هزار تن در سال 98 به بیش از 7 میلیون تن ارتقا پیدا کرده است که نشان از موفقیت و تاثیر و جایگاه فولاد مبارکه در صنعت به ویژه صنعت فولاد کشور دارد.

نقش فولاد مبارکه در در تامین نیازمندی های داخلی

اکبری محمدی شرح داد: در حال حاضر گروه فولاد مبارکه نزدیک 45 درصد از فولاد کشور را تولید می کند. به علاوه 93 درصد ورق و 87 درصد تختال تولیدی کشور هم در فولاد مبارکه تولید می شود که نشان دهنده نقش و جایگاه محوری فولاد مبارکه در تامین نیازمندیهای داخلی کشور است.

وی ادامه داد: قطعا نقش فولاد مبارکه در تامین نیازمندی های صنعت، ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی و ارتقا جایگاه صنعت در کشور منحصر به فرد است که با برنامه ریزی اجرا شده برای توسعه این نقش، این جایگاه حفظ و ارتقا پیدا خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1216

به "توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به تکنولوژی های تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به تکنولوژی های تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید