توافق جدید واشنگتن و سئول برای تامین هزینه های نظامیان آمریکایی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که کره جنوبی سهم خود در تامین هزینه های نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور را افزایش خواهد داد.

توافق جدید واشنگتن و سئول برای تامین هزینه های نظامیان آمریکایی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا یکشنبه اعلام کرد: بر اساس توافق جدید آمریکا و کره جنوبی، سئول سهم خود در تامین هزینه های نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور را افزایش خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: این توافقنامه نشانگر پایبندی دولت بایدن به تعهدات مربوط به تقویت و مدرنیزه کردن اتحادهای دموکراتیک خود در سراسر جهان با هدف پیشبرد امنیت و رفاه مشترک با کشورهای متحد است.

پیمان جدید نظامی 6 ساله بین آمریکا و کره جنوبی، جایگزین توافقنامه قبلی خواهد شد که در سال 2019 میلادی منقضی شده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: این توافقنامه شامل افزایش منطقی سهم کشور میزبان در تامین هزینه های نظامی است.

البته او حاضر به ارائه توضیحات بیشتر درباره این توافقنامه جدید نشده است. هم اکنون حدود 28500 نظامی آمریکایی در کره جنوبی مستقر هستند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: بیش از 90 درصد هزینه پرداختی از سوی کره جنوبی در چارچوب توافقنامه قبلی، به طور مستقیم به اقتصاد این کشور برگردانده می شد.

مذاکرات دو طرف برای تمدید پیمان نظامی پس از آن به بن بست رسید که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا با پیشنهاد سئول برای افزایش 13 درصدی هزینه های نظامیان آمریکایی مخالفت کرد.

ترامپ خواستار پرداخت 5 میلیارد دلار از سوی کره جنوبی برای تامین هزینه های نظامیان آمریکایی شده بود ولی سئول با یک میلیارد دلار موافقت کرده بود. سئول هم اکنون سالیانه 920 میلیون دلار به واشنگتن پرداخت می کند.

مجلس کره جنوبی باید این توافقنامه را تصویب کند. وزارت خارجه کره جنوبی نیز دستیابی به این توافق را تایید کرده ولی جزئیات بیشتری را منتشر نکرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 995

به "توافق جدید واشنگتن و سئول برای تامین هزینه های نظامیان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق جدید واشنگتن و سئول برای تامین هزینه های نظامیان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید