تاکید برهم صالح و دبیرکل اتحادیه عرب بر حفظ ثبات عراق، قدردانی الکاظمی از نیروهای امنیتی و حشد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رئیس جمهوری عراق و دبیر کل اتحادیه عرب در نشستی بر لزوم همکاری های مشترک عربی و حفظ ثبات عراق در راستای محافظت از امنیت منطقه تاکید کردند.

تاکید برهم صالح و دبیرکل اتحادیه عرب بر حفظ ثبات عراق، قدردانی الکاظمی از نیروهای امنیتی و حشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امروز شنبه 10 آوریل اعلام نمود که نیروهای عراقی دومین عنصر ارشد گروه تروریستی داعش را به هلاکت رساندند.

الکاظمی طی سخنرانی خود در کنفرانس علمی مبارزه با تروریسم اعلام نمود، نقش سرویس مبارزه با تروریسم در نهایت مسئولین پذیری که سهم بالایی در نبردهای آزادسازی مناطق کشور علیه باندهای تروریستی داعش داشتند، ستودنی است.

الکاظمی اضافه نمود، تروریسم تبدیل به بزرگترین چالش دنیای شده و عراق سهم بزرگی در مقابله با این چالش داشته است. عراقی ها یاری بزرگی به دنیا در رهایی از شبح تروریسم کردند.

نخست وزیر عراق گفت، اما پیروزی نهایی بر تروریسم در نهایت یک پیروزی عراقی است و عراقی ها باید از اینکه به نیابت از خود و همه دنیا با تروریسم جنگیدند احساس غرور نمایند.

وی اشاره نمود که همه نیروهای امنیتی عراق، از ارتش تا پلیس و نیروهای حشد شعبی و سرویس امنیت ملی و سرویس اطلاعاتی کشور در این دستاورد مشارکت داشتند.

مصطفی الکاظمی در ادامه گفت، ما طی ماه های گذشته پیروزی های بزرگی به دست آوردیم . دومین فرد ارشد داعش را به هلاکت رساندیم.

نخست وزیر عراق همچنین تاکید نمود اکنون در برابر انواع دیگری از تروریسم و مواردی همچون مبارزه با فساد و جلوگیری از مداخله خارجی ها واقع شده است. شکست کامل تروریسم از خلال چشم انداز کاملی برای مقابله با تروریسم ممکن می گردد و ما به ایجاد یک محیط ملی برای مناسب برای نابودی منابع تروریسم به شکل کامل و در همه سطوح احتیاج داریم.

از سوی دیگر برهم صالح رئیس جمهوری عراق در خلال ملاقات با احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب تاکید نمود که ثبات عراق یک عنصر ضروری برای امنیت کل منطقه است.

برهم صالح در ادامه گفت، سیاست آغوش باز که عراق آن را دنبال می نماید، از درک اهمیت ایجاد گفتگوهای مشترک برای تقویت و تحکیم پایه های ثبات ناشی می گردد؛ چرا که ثبات و حاکمیت عراق عنصری ضروری برای امنیت کل منطقه و منافع ملت هاست.

وی اضافه نمود، کوشش های عراق متمرکز بر حمایت از گفتگوها جهت حل مسائل و کاهش میزان تنش ها و نیز همکاری مشترک عربی در برقراری امنیت و صلح منطقه است.

رئیس جمهوری عراق در سرانجام بر اهمیت نقش اتحادیه عرب در تقویت همکاری مشترک عربی از خلال هماهنگ کردن مواضع میان کشورهای عضو این اتحادیه در راستای امنیت و ثبات منطقه تاکید نمود.

احمد ابوالغیط نیز با تشکر از دعوت فواد حسین وزیر خارجه عراق از وی برای سفر به عراق گفت که به دقت عملکرد کنونی عراق، دیپلماسی و رویکرد آن را که نشان دهنده اعتماد به نفس بالاست را دنبال می کنم و امیدوار این سفر در حمایت از روابط میان اتحادیه عرب و عراق باشد.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی با وزیر خارجه عراق در بغداد گفت، امیدواریم ظرف 3 ماه آینده میزبان سران عراق در اتحادیه عرب باشیم و وعده می دهیم که در هر خواسته ای تحت فرمان رهبری عراق باشیم، به طوری که منافع این کشور حفظ گردد.

وی همچنین در سرانجام بر حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم و دفاع از حاکمیت خود تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1071

به "تاکید برهم صالح و دبیرکل اتحادیه عرب بر حفظ ثبات عراق، قدردانی الکاظمی از نیروهای امنیتی و حشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید برهم صالح و دبیرکل اتحادیه عرب بر حفظ ثبات عراق، قدردانی الکاظمی از نیروهای امنیتی و حشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید