اندونزی در پی جبران خسارت آتش سوزی های جنگلی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، چهار استان اندونزی در پی پیش بینی تشدید آتش سوزی های جنگلی که هر ساله خسارات زیادی در حوزه سلامت در سراسر جنوب شرق آسیا وارد می نماید شرایط اضطراری اعلام نموده اند.

اندونزی در پی جبران خسارت آتش سوزی های جنگلی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی بهار همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، آژانس ملی کاهش بلایای طبیعی در این کشور اعلام نموده که این هشدارهای اضطراری در استان های ریائو و سوماترای جنوبی و همچنین کالیمانتان مرکزی و غربی باعث تسهیل اجرای عملیات آتش نشانی و حمایت های دولت مرکزی می گردد.

طبق اعلام این سازمان، ماهواره ها 90 نقطه مهم آتش سوزی ها را در سراسر اندونزی شناسایی نموده اند که بیشترین تعداد متعلق به کالیمانتان مرکزی و غربی بوده است، گفته می گردد سرتاسر پونتیاناک، مرکز استان کالیمانتان غربی را دود فراگرفته است.

طبق مطالعه ای از دانشگاه های هاروارد و کلمبیا، آتش سوزی های سال 2015 جنگل های اندونزی که در اثر آن سرتاسر نوار آسیای جنوب شرقی را دود فراگرفت، باعث مرگ زودرس 100 هزار نفر شد.

این آتش سوزی ها اغلب توسط کشاورزان و شرکت های کشاورزی که زمین را برای کشت محصولات خود پاکسازی می نمایند، شروع می گردد. بسیاری از مناطق اندونزی به علت وجود جنگل های مردابی تورب و مزارع کشت نیشکر و نخل مستعد آتش سوزی های گسترده هستند.

یکی از ساکنان شهر پونتیاناک در این خصوص گفت: در اثر آتش سوزی های مهلکِ جنگل ها، میدان دید در این شهر به حدود 20 تا 25 متر رسیده و مسائل زیادی را برای ساکنان به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه بارش های سنگین روزهای اخیر یاری نموده تا این معضل کاهش یابد، نسبت به مقابله با این آتش سوزی ها توسط دولت ابراز امیدواری کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، دولت اندونزی برای گسترش زمین های تورب یک مهلت قانونی اعلام نموده و در پی اجرای برنامه ای برای احیای مرداب های تورب با بازگرداندن رطوبت به آنها است. این تعهد فنی و گران قیمت شامل احداث کانال هایی برای زه کشی آب به این مناطق است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 143

به "اندونزی در پی جبران خسارت آتش سوزی های جنگلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی در پی جبران خسارت آتش سوزی های جنگلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید